Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekty

Příspěvky

Projekt Moje město - 10 zastavení

1. 9. 2013

 

Projekt: Moje město – 10 zastavení
 
Anotace projektu:
Žáci formou vyhledávání informací, získáváním zajímavostí od rodičů a prarodičů poznávají historii a současnost města, v němž bydlí. Rozvíjí kompetence k řešení problému, k učení.  
 

Projekt - Oheň, Voda, Země, Vzduch - dobrý sluha, špatný pán

1. 9. 2013

OHEŇ –VODA – VZDUCH – ZEMĚ (dobří sluhové, špatní páni)

Lidé již od nepaměti vědí, že čtyři základní živly – oheň, voda, vzduch a země jsou základními podmínkami života na Zemi. Bez nich by byl život nemyslitelný. Proto jsme se rozhodli věnovat letošní celoroční projekt na prvním stupni právě jim.

Každé čtvrtletí věnujeme jednomu živlu. Budeme je poznávat jako zdroje, které nám usnadňují a zpříjemňují život. Seznámíme se s nimi jako se zdrojem inspirací pro vznik bájí, pohádek, příběhů, hudby i výtvarných děl. Budeme provádět jednoduché pokusy. Tyto živly nás bohužel dovedou i nepříjemně zaskočit v podobě přírodních katastrof, kterým i v dnešní době neumíme úplně zabránit. Můžeme alespoň připraveností zmírnit jejich následky. I o tom si s žáky budeme povídat. Na závěr každého období vyrobí třídy plakát, který bude ostatní informovat o tom, co vše k danému tématu zjistily, přečetly a vyrobily. Plakáty budou vystavené ve vestibulu školy.

Jedná se o celoroční projekt prvního stupně.

 

Dobrý den, děti, představím se vám...

9. 3. 2013

 

Eurorebus Junior 2013 - 14

4. 11. 2012

 

Školákův rok

3. 11. 2012