Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrý den, děti, představím se vám...

9. 3. 2013

Přípravná fáze projektu

Plán návštěvy rodičů

Vážení rodiče, nastal čas Vaší návštěvy v naší třídě. Proč? Aby jste Vašim dětem představili Vaše povolání či zaměstnání.

Nabízím tyto termíny: možno si vybrat čas 8. 00 - 11. 40 hod., vždy jeden rodič. Vidím to na 1-2 vyuč. hodiny.

Jednalo by se o pátky  8. 3., 14. 3.,15. 3., 22. 3., 5. 4. 2013

Z důvodu zájmu (což mě moc těší), přidávám termíny: 12.4.,19. 4., 26. 4. 2013

Zapište se, prosím, do komentáře. Už se na Vás moc těšíme!!!

1. termín: pátek 8. 3. -  8. 00 hod. p. Karbulková

2. termín: čtvrtek 14. 3. - 8. 00 hod. p. Skryjová

3. termín: pátek 22.3. - 9. 00 hod.   p. Dobiáš

4. termín: pátek 5. 4.- 10. 55 hod. p. Stejskalová

5. termín: pátek 12. 4.-  8. 00 hod.   p. Fiala

6. termín pondělí 15. 4. -  8. 00 hod. p. Šimek

7. termín: pátek 19. 4. - 10. 00 hod. p. Leopold

8. termín: pátek 26. 4. - 8. 00 hod. p. Šimková

Co se od Vás očekává? Vyprávění o vaší práci. Jak jste se k ní dopracovali. Co Vás na ni baví. Můžete mít o práci klidně krátkou prezentaci. Proč jste si ji zvolili. Jestli jste si ji zvolili hned po škole. Možno i něco z práce dětem předvést.

Moc nás s dětmi těší zájem rodičů. Termíny je možno rozšířit o další pátky, či termíny na kterých se domluvíme.

 

Průběh projektu

Dobrý den, děti, představím se Vám

Název projektu naší třídy vychází z jeho obsahu. Za dětmi do školy přicházejí jejich rodiče a vypráví jim o povolání, které si zvolili nebo k němu po zkušenostech dospěli. Každý pátek k nám do třídy přijde rodič, který vyprávěním, prezentací a  povídáním si s dětmi přiblíží dětem své povolání.

Projekt probíhá velmi zdárně. Přínosem pro děti je zajímavé vyprávění z různých oborů. Nejprve to bylo vyprávění maminky o využití volného času, další maminka vyprávěla o rentgenologických vyšetřeních. Následující pátek nám jeden z tatínků přiblížil výrobu skla a historii skláren v Poděbradech. Povídání se opravdu skládá z různých povolání a o to nám v projektu hlavně jde. V pátek 5. 4. přišla další maminka a vyprávěla dětem o svém povolání, které má cíl pomoci dětem, které se cítí opuštěné. Toto povolání se nazývá profesionální pěstounka. Myslím, že děti si uvědomily jak je důležité mít maminku a tatínka, kteří je mají moc rádi. Tatínek, který přišel vyprávět o svém povolání 12. dubna nepřišel jen se slovy ale i s občerstvením. Mohli jsme ve škole na improvizovaném rautu ochutnat něco z jeho firmy, kterou vede ještě se svým bratrem a tatínkem. Povídání bylo, jak jinak než zajímavé a ochutnávka byla, jak jinak než výborná. Další návštěva se zajímavým povoláním na sebe nenechala dlouho čekat. Hned v pondělí přišel další tatínek s velkým kufrem plným potřebných pomůcek k výrobě belgické čokolády. Za přispění naší asistence se nám společně podařilo vyrobit velice dobrou čokoládu. A co víc, ochutnali i naši rodiče, protože byla další den třídní schůzka. V tomto týdnu jsme očekávali ještě tatínka od Barunky. Vyprávěl nám o splnění jeho dětského snu. A jaký byl? Stát se profesionálním hráčem basketbalu. Po dlouhých letech plných tréninku si sen s velkým " S" splnil. Ve třídě jsme si dokonce lehce zadriblovali a zahráli několik soutěží. Tečku za projektem udělala maminka, která vlastní kosmetický a kadeřnický salon Perfect. Nepřišla za námi sama. Přivedla si s sebou slečnu kadeřnici. V tento den jsme nejenom poslouchali vyprávění o cestě k povolání ale stali jsme se na chvíli zákazníky salonu. Pod rukami kosmetičky a kadeřnice se z nás na chvíli stali nalíčené a upravené mladé slečny a mladí pánové. Děkujeme všem rodičům za umožnění realizace našeho projektu.

 

Dokumentace projektu vypracovaná dětmi. 

 Každý z nás jsme si do vlastního záznamu postupně psal jméno rodičů a jejich povolání. Ke každému představenému povolání jsme si nakreslili obrázek. Na závěr jsme projekt zhodnotili pomocí smajlíků. V nabídce byli tři smajlíci    . Nám všem stačil pouze jediný. Byl to tento.

 

Náhledy fotografií ze složky Ahoj, děti, představím se vám