Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eurorebus Junior 2013 - 14

4. 11. 2012

Eurorebus je vědomostní soutěž se sedmnáctiletou tradicí. Již druhým rokem probíhá poněkud zjednodušená verze této populární soutěže Eurorebus Junior, která je určena všem žákům prvního stupně základních škol http://www.eurorebus-junior.cz/cs/ a my se opět v letošním roce zúčastníme. I prvňáčci mohou pomoci získat pro školu pohár a hodnotné ceny. Účastníci soutěže Eurorebus Junior mají své vlastní otázky. Soutěž probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní školní třídy i celé školy.

Soutěž trvá celý rok a je rozdělena do tří korespondenčních kol. Nejúspěšnější školy postoupí na jaře do Krajského kola. Při vyplňování testů na Krajských kolech a v Celostátním finále je zakázáno používání internetu, mobilních telefonů, knih, atlasů a dalších učebních pomůcek. Místo konání, termín a počet pozvaných účastníků stanovuje pořadatel. Z každého Krajského kola postoupí do Celostátního finále tři nejúspěšnější školy. Bodové konto třídy sčítá body 16 nejúspěšnějších jednotlivců z dané třídy. Na konto školy se započítávají body, které nasbíraly 4 nejúspěšnější třídy z dané školy. Hlavní cenou v Soutěži škol je počítačová sestava. Škola na druhém místě získá LCD monitor a třetí v pořadí pak multifunkční tiskárnu.

 

Přínos soutěže pro žáky – posílení kompetencí

ověřují si své znalosti – kompetence k učení

podporují a upevňují spolupráci v kolektivu – kompetence komunikativní

plní zodpovědně úkoly všech korespondenčních kol soutěže – kompetence k řešení problému

všichni zúčastnění mají společný cíl – kompetence občanské

základy řešení hospodaření

 

V loňském roce jsme  postoupili  do krajského kola a mezi 10. školami jsme obsadili velmi pěkné 4. místo. Gratulujeme těm, kteří nás reprezentovali!!!