Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Moje město - 10 zastavení

1. 9. 2013

 

Plán projektu:znak_mesta.jpg
 
ZÁŘÍ:   3. 10. 9, 00 - 11. 40 hod.
návštěva muzea a síně Jiřího z Poděbrad – děti se mají možnost dovědět, co se nacházelo na místě, kde vzniklo město Poděbrady. Význam krále Jiřího z Poděbrad pro Poděbrady a pro svět (mírové poselství Jiřího z Poděbrad).

 ŘÍJEN 22. 11. 4. 11. - 30. 11. 2013

Druhé naše zastavení proběhlo návštěvou Všeobecné poděbradské výstavy, která se koná u příležitosti 790 let od první písemné zmínky o Poděbradech. Je instalována v galerii L. Kuby. Každý jsme si na výstavě našel něco zajímavého. To nám umožnily instalované panely, které poskytují informace o poděbradských školách, organizacích i podnicích. Svůj obdiv jsme zaznamenali i do knihy návštěv.

 ÚNOR - PRAMEN PODĚBRADKY - ZÁMEK 1905

Zhlédnutí hry, o objevení vody v Poděbradech. Sehráli pro děti v projektu Voda v zámku a v podzámčí ochotníci a rodiče žáků.

BŘEZEN - 550 LET, MÍROVÁ MISE JIŘÍHO Z PODĚBRAD

V muzeu byl 2. 3. vystaven originál mírové smlouvy, zapůjčen  z Národního archivu v Praze. Dne 3. 3. jsme se vypravili podívat do muzea. Už jsme viděli pouze kopii smlouvy, která je nerozeznatelná od originálu. Ti, kteří dávali při matematice pozor, když jsme se učili římské číslice, bez problému přečetli rok, kdy byla mírová smlouva posly doručena do Dieppe ve Francii.

 

Náhledy fotografií ze složky Moje město - 10 zastavení